خرید ویلا در کلارآباد

11 سپتامبر, 2021
0 دیدگاه

خرید ویلا در کلارآباد

امروزه بسیاری از افراد شهرنشین با هدف سرمایه‌گذاری اقتصادی و دوری از شلوغی، هیاهو و آلودگی‌های شهر به دنبال خرید یک ویلا در منطقه‌ای خوش‌آب‌وهوا هستند که بخشی از روزهای سال خود را برای رسیدن به آرامش و تجدید قوا در این مکان‌ها سپری کنند. شاید خرید ویلا ساده به نظر برسد ولی این‌طور نیست بلکه انتخاب یک ویلای مناسب مستلزم رعایت برخی از نکات است. در ادامه این مقاله سعی می‌کنیم به بیان برخی از این نکات بپردازیم.

کلارآباد کجاست

کلارآباد یکی از زیباترین شهرهای شمال کشور بوده که در شهرستان عباس‌آباد و در غرب استان مازندران واقع شده است. این شهر از غرب با سلمان شهر (متل قو) و از شرق با چالوس همسایه است و فاصله کمی تا شهر توریستی نمک‌آبرود دارد. کلارآباد شهری توریستی با آب‌وهوای معتل خزری است که در دامنه کوه‌های البرز و ساحل دریای خزر قرار دارد که ساحل زیبای دریای خزر و سرسبزی این شهر در فصل بهار و تابستان بسیار لذت‌بخش است. محصولات زراعی این شهر، مرکبات، برنج و چای است. این شهر به دلیل موقعیت بسیار عالی جغرافیایی مکانی بسیار مناسب برای سرمایه‌گذاری، ساخت و خرید ویلا محسوب می‌شود.

 

ویلا چیست

در یک تعریف کلی می‌توان گفت، ویلا یک‌خانه با سقفی شیب‌دار و نمایی چهارطرفه است. تفاوت مهم ویلاها نسبت به خانه‌های شهری این است که درهم‌تنیده نیستند بلکه با فاصله نسبت به هم ساخته می‌شوند. برخی از ویژگی‌هایی که ویلا را نسبت به خانه‌های معمولی متمایز می‌سازد عبارت‌اند از: بزرگ بودن، داشتن حیاط، آب‌نما و استخر، داشتن درخت و باغ و گل‌وگیاه. ویلاها به دلیل اینکه اکثراً در حومه شهرها ساخته می‌شوند به‌دوراز شلوغی بوده و آرامش خاصی دارند به همین دلیل محل خوبی برای استراحت هستند.

انواع ویلاها

ویلاها به سبک‌های گوناگونی ساخته می‌شوند اما به دودسته کلی مدرن و کلاسیک تقسیم می‌شوند.

برخی ویژگی‌های یک ویلای مدرن

 • مهم‌ترین ویژگی ویلاهای مدرن سادگی، شیک بودن و حذف جزئیات است.
 • ویلاهای مدرن به‌گونه‌ای ساخته می‌شوند که از نور طبیعی بیشترین بهره را ببرند به همین دلیل در ساخت آن‌ها پنجره‌ها به‌صورت بزرک و مکعبی شکل در نظر گرفته می‌شوند.
 • در این نوع ویلاها هزینه تعمیر و نگهداری نسبت به ویلاهای کلاسیک بسیار کم است؛ بنابراین پتانسیل اقتصادی بیشتری دارند.
 • متریال اصلی در ساخت این نوع ویلاها چوب، شیشه و سنگ است.
 • تغییر چیدمان در ویلاهای مدرن به دلیل ساده بودن بسیار آسان‌تر صورت می‌گیرد.

 

برخی ویژگی‌های یک ویلای کلاسیک

 • این سبک، فضایی سنتی و قدیمی دارد.
 • بیشتر از نمای سنگ در این نوع سبک استفاده می‌شود.
 • جهت نورپردازی از نورهای طبیعی و مصنوعی استفاده می‌شود.
 • تاحدامکان در طراحی از خطوط منحنی استفاده می‌شود تا حس آرامش بیشتری ایجاد شود.
 • در این نوع سبک چوب کاربرد زیادی دارد و از آن در نرده‌ها، سقف و حتی نما استفاده می‌شود و همین امر سبب گرم‌تر شدن فضا می‌شود.

برخی از نکات مهمی که در خرید ویلا باید موردتوجه قرار گیرد

 • هدف از خرید ویلا چیست

ویلا ممکن است به دلیل سرمایه‌گذاری اقتصادی و یا جهت استراحت و آرامش خریداری شود. باید توجه نمایید که ویلا را برای سکونت دائمی خریداری کرده‌اید و یا می‌خواهید برخی از روزهای سال در آن مستقر شوید.

 • میزان بودجه در نظر گرفته شده

ویلاها باتوجه‌به ابعاد، منطقه و میزان امکانات دارای قیمت‌های بسیار متفاوتی هستند بنابراین با دیدی مناسب نسبت به بودجه‌ای که در اختیار دارید می‌توانید اقدام به یک خرید مناسب نمایید.

 • تمایل به خرید چه نوع ویلایی دارید

ویلاها ممکن است به‌صورت شخصی، شهرکی، ساحلی، جنگلی، باغ ویلا، یک طبقه و یا دوبلکس باشند که هرکدام از آن‌ها دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. معمولاً در ویلاها مالک به‌صورت ثابت حضور ندارد؛ بنابراین خرید ویلا در شهرک می‌تواند امنیت را تا حدود بسیار زیادی تأمین نماید زیرا شهرک‌ها دارای حراست و نگهبان هستند. ویلاهای ساحلی دسترسی بسیار خوبی دارند ولی به دلیل نزدیکی به دریا، زمستانی سرد و تابستانی مرطوب و شرجی دارند.

 

 ویلاهای جنگلی در کنار آرامشی که دارند معمولاً دسترسی خوبی ندارند زیرا در دل جنگل ساخته می‌شوند. باغ ویلاها جزو ویلاهای بسیار گران‌قیمت محسوب می‌شوند که از همه مزیت‌ها برخوردار هستند. ویلاهای دوبلکس به‌عنوان پرطرف‌دارترین نوع ویلاها محسوب می‌شوند که علاوه بر فضای زیاد، چشم اندازی زیبا را در اختیار مالک قرار می‌دهند.

 • توجه به آب‌وهوا

به تغییرات آب‌وهوایی منطقه‌ای که می‌خواهید در آن ویلا خریداری نمایید بسیار توجه کنید. ویلای در کنار دریا ممکن است پس از مدتی دچار فرسایش شود و یا اینکه ممکن است جزرومد دریا به ویلا آسیب برساند. ویلاهایی که در کنار رودخانه‌ها قرار دارند ممکن است در فصول پربارش در خطر وقوع سیل قرار گیرند. قرارگرفتن ویلا در کنار خط ساحلی به معنی فضایی امن در کنار ساحل است.

 • توجه به وضعیت دسترسی

چگونگی رفت‌وآمد به ویلا و نحوه دسترسی آن از نکات بسیار مهم است که قبل از خرید ویلا باید موردتوجه قرار گیرد. میزان ترافیک و دسترسی به جاده‌های اصلی را به‌خوبی باید موردتوجه قرارداد. فاصله ویلا تا مراکز تجاری، بیمارستان، سازمان‌های دولتی و ایستگاه آتش‌نشانی نیز بسیار مهم است.

 • منظره ویلا

ویلای مناسب باید علاوه بر داشتن منظره‌ای خوب نورگیر نیز باشد تا روشنایی مطلوبی داشته باشد به همین دلیل ویلاهای جنوبی از قیمت بیشتری برخوردار هستند.

 • بررسی امکانات

اگر ویلایی دارای آب شرب، برق، گاز، تلفن و آنتن‌دهی مناسب باشد از امتیازات اصلی یک ویلای مناسب برخوردار است.

 • کیفیت متریال بکار رفته در ساخت

کیفیت متریال به‌کاررفته در ساخت ویلا بسیار دارای اهمیت است به‌خصوص در مورد ویلاهایی که در مناطق بارانی و شرجی باشند. توجه نمایید که این مورد در قیمت ویلا بسیار تأثیرگذار است.

 • امنیت ویلا

توجه به امنیت ویلا از نکات بسیار مهم است پس لازم است اگر خودتان هم سررشته کافی ندارد در این زمینه با یک فرد مجرب مشورت نمایید که بعد از معامله متحمل هزینه‌های زیاد نشوید.

 • توجه به نوع سند و مالکیت ویلا

 

ویلای را که قصد خرید آن را دارید باید به‌صورت شش دانگ و بدون ابهام باشد. در مورد ویلاهای در حال ساخت تا قبل از پایان ساخت ویلا نباید وجه آن را به‌صورت تمام‌وکمال بپردازید و تنها پیش‌پرداخت کافی است. دقت کنید سند ویلا در رهن بانک و یا هر نوع وامی باشد زیرا در این صورت مشکل تملک پیش می‌آید و تا زمان تسویه وام نمی‌توانید ویلا را سند بزنید. توجه نمایید که ویلا دارای پایان کار باشد. حتماً در سند قید نمایید که در آن قلم‌خوردگی وجود دارد یا خیر تا بعد دچار سوءاستفاده قرار نگیرید.

Dr. Mohajeri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

ارسال دیدگاه