خرید ویلا در نوشهر

11 سپتامبر, 2021
0 دیدگاه

خرید ویلا در نوشهر

 آیا تا به حال اسم تالاب ارواح را شنیده‌اید،  تالابی در دل جنگل با درختانی خشکیده، جایی بکر که حیات وحش نیز در آن‌جا حضور دارد. این دریاچه اکثر اوقات، خود را در مه پنهان می‌کند. تنها این دریاچه نیست که نوشهر را به جاذبه‌ای توریستی تبدیل کرده، بلکه نوشهر سرشار از مناطق دیدنی و تفریحی بوده است که از جمله‌ی آن‌ها می‌توانیم به دریاچه خضر نبی، آبشارهای جذاب و دیدنی، پارک جنگلی سی‌سنگان و غیره اشاره کنیم.

نوشهر از دیرباز تا کنون مرکز توجه خریداران ویلا بوده. شاید علاوه بر این که نوشهر یک قطب گردشگری است، بودن بندر نوشهر و تجاری بودن آن نیز جالب توجه است، هم‌چنین زمزمه‌هایی برای این که نوشهر در آستانه‌ی  ثبت شدن به عنوان منطقه آزاد است، نیز وجود دارد این ها همه نوشهر را به یک منطقه جذاب برای خرید ویلا تبدیل کرده است.

 

چرا نوشهر مکانی ایده‌آل برای خرید ویلا است؟

۱_نزدیکی به تهران

نوشهر در فاصله‌ی ۱۶۲ کیلومتری از تهران قراردارد، همان‌طور که می‌دانید تهرانی ها از شلوغی و هوای آلوده شهر ناراضی هستند. پس نوشهر که در فاصله کمی با تهران، این شهر شلوغ، قرار دارد، گزینه‌ی بسیار ایده‌آلی برای خرید ویلا یا مکانی برای گذراندن اوقات فراغت خواهد بود. برای رفتن به نوشهر می‌توانید از جاده‌ی چالوس نیز که یکی از جاده ‌های زیبا و دیدنی است، گذر کنید هم چنسن نوشهر دارای فرودگاه نیز می‌باشد که اگر تمایل به سفر هوایی داشته باشید، بتوانید از امکانات این شهر بهره ببرید.

۲_وجود سه نوع ویلا

در نوشهر به علت جغرافیای مناسب و جذاب، سه مدل ویلاوجود دارد. ویلای جنگلی،  ویلای ساحلی و ویلای شهرک‌ها، که تنوع بالای ویلا در این منطقه را نشان می‌دهد. اگرعلاقه به تفریحات آبی مثل جت اسکی و قایق داشته باشید ویلای ساحلی انتخاب خوبی است. اگر نه نوشهر جنگل ها و آبشار های زیبایی دارد که خرید ویلا در نزدیکی آن‌ها باعث می‌شود آرامش از دست رفته خود را با استراحت در آن‌جا بازیابید.

 هم چنین در نوشهر شهرک های کوچک و زیبایی تشکیل شده از ویلاهای مدرن و کلاسیک ساخته شده، که این نیز گزینه مناسبی برای افرادی است که علاوه بر داشتن جایی برای استراحت علاقه دارند دسترسی راحتی به همه چیز داشته باشند، اکثر این شهرک‌ها دارای نگهبان بوده و همین گزینه است که اطمینان خاطر را برای ویلادار ایجاد می‌کند.

 ۳_نوشهر قطب گردشگری

نوشهر به علت داشتن طبیعت بکر و تفریگاه‌ها، هر ساله مرکزی برای گردشگران ایرانی و خارجی بوده‌است، این شهر برای کسانی که خرید ویلا را برای هدفی اقتصادی انجام می‌دهند گزینه مناسبی خواهد بود. چراکه می‌توانند با اجاره دادن ویلای خود به گردشگران از سود ویژه‌ای بهره ببرند

 

 ۴_رونق ساخت و ساز در نوشهر

رونق داشتن ساخت و ساز ویلا در این شهر از گذشته تا به حال توانسته این حرفه را در نوشهر تقویت کند. بدین صورت که اگر شما بخواهید در آن‌جا ویلا خریداری کنید با تنوع بسیار بالایی روبرو میشوید، که بسته به نیاز خود می‌توانید انتخاب مطمئنی انجام دهید.

۵_کارت مرز نشینی

در صورت خرید ویلا در نوشهر و ساکن شدن در آن بعد از مدتی می‌توانید کارت مرزنشینی دریافت کنید و از مزایای خرید و فروش در بازار آزاد بهره ببرید.

۶_صرفه‌جویی در هزینه ها

زندگی در ویلاهای نوشهر علاوه بر دل‌چسب بودن هزینه هایی که شما در ساختمان، ماهانه بابت پرداخت شارژ انجام می‌دهید را ندارد. علاوه بر این مدتی بعد از خرید ویلا به قیمت آن افزوده می‌شود، هم چنین همان‌طور که می‌دانید هزینه زندگی در شهرستان بسیار پایین‌تر از شهرهای بزرگی مثل تهران است، اگر  ویلای شما در روستاهای نوشهر قرارداشته باشد، هزینه‌ی زندگی برایتان بسیار کاهش پیدا می‌کند.

 ۷_مزایای معنوی

اگر شما دارنده‌ی ویلا در نوشهر هستید و فقط اوایل سال را به استفاده از آن می‌پردازید می‌توانید بقیه سال ویلای خود را در اختیار دوستان و آشنایانی که در شمال ویلا ندارند، قرار بدهید تا آن‌ها نیز از لذت بردن ویلا بی‌نصیب نمانند، هم چنین می‌توانید تایمی از سال که از ویلای خود استفاده نمی‌کنید آن را به گردشگران کرایه بدهید

 

 

آیا داشتن ویلا در نوشهر معایب دارد؟

اول این که باید بگوییم داشتن ویلا در هر نقطه از شمال باعث می‌شود شما علاوه بر گذراندن اوقات فراغت خود، در مواقع دیگر مجبور باشید برای سرزدن و رسیدگی به ویلا بروید

دوم این که خریدن ویلا باعث می‌شود قبض آب و برق و گاز نیز به ‌عهده‌ی شما باشد حتی اگر شما ازآن ویلا استفاده نکنید و آن را کرایه داده باشید هم‌چنین خرید ویلا در شمال کشور باعث می‌شود خود به خود رفت و آمد های شما به شمال زیاد شود و این عامل نیز خود هزینه بر است.

 شمال کشور رطوبت زیادی دارد و این رطوبت، خرابی نیز به بار می‌آورد، بنابراین هزینه تعمیرات نیز به عهده خریدار است. یکی از نکاتی که لازم است بدانید امروزه ساخت و ساز غیرقانونی و بدون مجوز در شمال کشور افزایش یافته، به هنگام خرید ویلا حتما به این نکات توجه کنید.

نکات مهم در خرید ویلای نوشهر

باید بدانید که نگه‌داری از ویلا در نوشهر نیازمند مراقبت های ویژه‌ای است تا خرابی ها به حداقل برسد برای مثال دیوارهای ویلا حتما باید عایق رطوبت باشند تا از نم زدن و فرسودگی جلوگیری شود.حتما از پنجره‌های دوجداره استفاده شود تا رطوبت به داخل نفوذ نکند،از مصالحی استفاده شود که مقاومت بالایی در برابر رطوبت داشته باشند تا بعد از خرید و مدتی استفاده از ویلا مجبور به تعمیرات آن نشوید.

 

 

سخن پایانی

در پایان باید بگوییم که اگر قصد خرید ویلا در شمال کشور را داشتید.، از نوشهر غافل نشوید چرا که این شهر جزگزینه‌های ایده‌آل برای داشتن ویلا است. مکان‌های تفریحی و طبیعت بسیار زیبای نوشهر این حرف را ثابت می‌کند. هم‌چنین اگر به دنبال داشتن ویلا در یک بندر تجاری هستید نوشهر را از یاد نبرید. بازار آزاد در این شهر از مزایای قابل توجه در این شهر است. برای خرید حتما به مشاور املاک های معتبر مراجعه کنید و از سند شش دانگ آن مطمئن شوید. در خرید ویلا در نوشهر قانون‌مند باشید تا به مشکل بر نخورید،برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها با خریدار بین خود سند تنظیم نکنید بلکه حتما به مشاور املاک برای تنظیم سند مراجعه کنید.

Dr. Mohajeri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

ارسال دیدگاه