خرید ویلا آنلاین

27 ژوئن, 2021
0 دیدگاه

خرید ویلا آنلاین

امروزه به دلیل مشغله زیاد و جلوگیری از رفت‌و‌آمد اکثر افراد، ترجیح می‌دهند تا خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام دهند که حتی این تغییر در سبک خرید در خریدهای بزرکی مانند ملک و ویلا نیز صادق است. این نوع خرید شاید در ابتدا کمی غیر ممکن به نظر برسد ولی باید توجه نمود که خرید آنلاین ویلا، سبب شده تا خریدار به‌راحتی و درحالی‌که در منزل و یا محل کار خود است اقدام به انتخاب و خرید ویلای موردنظر خود نماید.

در این نوع خرید عکس‌ها و اطلاعات گوناگونی از قسمت‌های داخل و بیرون ویلا و با جزئیاتی کافی در اختیار خریداران قرار داده می‌شود تا بتوانند به انتخاب ویلای موردنظر خود بپردازند. در خرید آنلاین می‌توان در مدت زمانی بسیار کوتاه و بدون نیاز به حضور در محل، انواع ویلاها در شهرهای مختلف را با تمام جزئیاتشان مورد بررسی قرارداد.

قیمت ویلا یکی از فاکتورهای مهم در زمان خرید محسوب می‌شود. قیمت ویلا بر اساس موقعیت منطقه، میزان امکانات، کیفیت ساخت، مصالح به‌کاررفته، و ارزش بنا محاسبه می‌شود. توجه داشته باشید مناطقی که مستعد رشد هستند، نسبت به مناطق رشدیافته قیمت بسیار مناسب‌تری دارند. یکی دیگر از عوامل مؤثر در قیمت ویلاهای شمال کشور، میزان نزدیکی به تهران است به‌طوری‌که هرچه این مسافت کم‌تر باشد معامله با قیمت بالاتری صورت می‌گیرد.

ویلاها جهت خرید، دارای دسته‌بندی کلی ساحلی، جنگلی، کوهستانی، شهرکی، ویلا باغ، ویلای لوکس، ویلای استخر دار و ویلای مبله هستند. ویلاها دارای امکاناتی مانند: آب، برق، گاز، تلفن، سونا، سیستم گرمایشی، سیستم سرمایشی و جکوزی برخوردارند. استان‌های شمالی، به دلیل شرایط آب‌و‌هوایی و زیبایی‌های جغرافیایی، سهم زیادی در بازار خریدوفروش ویلا در ایران را دارا هستند که عمده این خریدها شامل ساکنین تهران است. در ادامه این مطلب به بیان انواع ویلاها و ویژگی‌های آن‌ها می‌پردازیم.

 

ویلای ساحلی

ویلاهای ساحلی در داخل شهر و در خط ساحلی بنا می‌شوند. ویلاهای ساحلی اغلب شیک و لوکس ساخته می‌شوند و به علت نمای بسیار زیبایی که دارند در میان خریداران از جذابیتی بالا برخوردار هستند. سقف ویلاهای ساحلی را به دلیل شرایط اقلیمی به‌صورت شیب‌دار و شیروانی می‌سازد که این نوع سقف‌ها زیبایی بسیار زیادی را نیز به ویلا می‌بخشند.

ویلاهای ساحلی به دلیل قرارگرفتن در شهر دسترسی خوبی به امکانات شهری، خدمات رفاهی، مکان‌های دیدنی، مکان‌های گردشگری و سایر امکانات دارند. ویلاهای ساحلی به دلیل نزدیکی به جاده اصلی این امکان را برای مالکان فراهم می‌کنند تا در تمام فصول سال حتی در فصول سرد دسترسی راحتی به ویلای خود داشته باشند. ویلاهای ساحلی به دلیل چشم‌اندازی آرامش‌بخش و رؤیایی به‌خصوص در هنگام طلوع و غروب خورشید اغلب موردتوجه بسیاری از خریداران قرار دارند.

در هنگام خرید ویلای ساحلی باید توجه نمایید که ویلا از مصالح خوب، بادوام و مقاومی ساخته شده باشند و در ساخت ویلای موردنظر نکاتی جهت جلوگیری از ایجاد رطوبت در ویلا به‌خوبی رعایت شده باشند؛ بنابراین نیاز است تا با افراد معتبر و با تجربه مشورت نمایید تا سرمایه‌گذاری و خریدی مطمئن را انجام دهید. در شمال کشور شهرهای بابلسر، سرخ‌رود، نوشهر و محمودآباد دارای ویلاهای ساحلی هستند. در خرید آنلاین، نوع ویلا نیز مشخص می‌شود به همین دلیل در ادامه این مقاله به معرفی انواع ویلاها می‌پردازیم، تا شاید انتخاب ویلا را برایتان ساده‌تر سازد.

ویلای جنگلی

ویلاهای جنگلی در خارج از شهر و اطراف جنگل‌ها ساخته می‌شوند. این نوع ویلاها علاوه بر چشم‌انداز زیبای جنگلی که دارند دارای آرامش بسیار خوبی نیز هستند. این نوع ویلاها در مناطق سردتری قرار دارند و به دلیل بارش‌های فراوانی که دارند ممکن است در برخی از روزهای سرد سال امکان دسترسی به ویلا کمی مشکل باشد.

در این نوع ویلاها برای دسترسی به مراکز رفاهی و تفریحی و … معمولاً باید مسافت زیادی را طی کرد. ویلاهای جنگلی علاوه بر هوای شرجی کم‌تر، مشکل رطوبت زدی را نیز ندارند. این نوع ویلاها نسبت به ویلاهای ساحلی از قیمت ارزان‌تری برخوردار هستند.

ویلای کوهستانی

این نوع ویلاها در ارتفاعات و مناطق کوهستانی ساخته می‌شوند و دارای آب‌و‌هوای سردی هستند. در این نوع ویلاها فضای بکر، آب‌و‌هوای پاک و آرامش بسیار خوبی حکم‌فرما است. این نوع ویلاها بیشتر در دو فصل بهار و تابستان مورد استفاده قرار می‌گیرند. در فصول سرد سال به دلیل بارش‌های زیاد ممکن است راه‌های منتهی به ویلا مسدود شده و مانع از دسترسی به ویلا شوند. سعی نمایید که ویلاهای کوهستانی را در مناطق خیلی خلوت انتخاب نکنید تا از امنیت کافی برخوردار باشد.

ویلاهای کوهستانی در فاصله دوری از امکانات شهری، تفریحی و رفاهی هستند. اگر قصد سرمایه‌گذاری دارید خرید این نوع ویلاها به شما توصیه نمی‌شود. ویلا‌های کوهستانی نسبت به ویلاهای جنگلی و به خصوص ساحلی از قیمت پایین‌تری برخوردار هستند. ویلاهای کوهستانی، برای افرادی که به مناطق محلی و دنج علاقه دارند بسیار مناسب است.

 

ویلای شهرکی

این نوع ویلاها در یک محدوده خاص و مشخص و به دو صورت ساحلی و جنگلی ساخته می‌شوند. در واقع ویلاهای شهرکی مجموعه‌ای از ویلاها هستند که در کنار یکدیگر قرار دارند. این نوع ویلاها دسترسی خدمات رفاهی بسیار خوبی دارند. این نوع ویلاها به دلیل داشتن نگهبان 24 ساعته از امنیت بسیار خوبی برخوردار هستند. قیمت ویلاهای شهرکی ساحلی نسبت به ویلاهای شهرکی جنگلی بیشتر است.

ویلاهای شهری

این نوع ویلاها در داخل شهر ساخته می‌شوند و نسبت به هم به‌صورت پراکنده قرار گرفته‌اند. این نوع ویلاها علاوه بر طراحی بسیار زیاد از تمامی امکانات رفاهی برخوردار هستند. این نوع ویلاها آرامش سایر ویلاها را ندارند و به دلیل ساخت مستقل، امنیت ویلاهای شهرکی را دارا نیستند. قیمت این نوع ویلاها نسبت به سایر ویلاها بسیار زیادتر است.

برخی نکات مهم جهت خرید ویلا به صورت آنلاین و حضوری، در شمال کشور

  • از ملک و یا زمینی که قصد خرید آن را دارید استعلام بگیرید تا بعد از معامله دچار مشکل نشوید.
  • توجه نمایید که ویلا و یا ملکی که خواستار خریداری آن هستید داخل بافت باشد زیرا در غیر این صورت طرح هادی ممکن است برایتان هزینه‌های غیر قابل جبرانی را ایجاد نماید.
  • اطمینان خاطر داشته باشید که ویلایتان طبق مقررات ساخته شده و دارای خلافی نباشد.
  • توجه نمایید که بر روی قولنامه، کد رهگیری و امضای شورا موجود باشد.
  • در خرید ویلا به‌صورت حضوری و آنلاین تنها، به‌ظاهر توجه نکنید و جنبه‌های مختلف مانند وضعیت آب‌و‌هوایی و نحوه دسترسی به مناطق تفریحی و مراکز خرید با به خوبی بررسی نمایید.
  • توجه نمایید که قصدتان از خرید ویلا به‌منظور سرمایه‌گذاری است یا خیر زیرا در این صورت، می‌توان استراتژی خاصی را برای خرید ویلا در نظر بگیرید.

 

Dr. Mohajeri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

ارسال دیدگاه